Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Poniedziałek 01.03.                                                                                         Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Dn 9, 4b-10; Łk 6, 36-38

17.15       Różaniec.

17.45       Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00   1) Za ++ ojca Reinholda Kuwaczka we wspomnienie ur., matkę Marię Kuwaczka, siostrę Krystynę Pietrzyk, rodziców Anastazję i Franciszka Basik, rodziców chrzestnych, dziadków z obu stron, dwczc. 2) Za + męża Wilhelma Hajok w rocz. śm., dwczc. 3) Za ++ matkę chrzestną Gertrudę Kałuża, jej męża Emanuela, dziadków Sosna i Szombierski. 4) Miesięczna za + Alicję Dziuba.

 

Wtorek 02.03.                                                                                                  Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Iz 1, 10. 16-20; Mt 23, 1-12

6.20          Różaniec.

7.00     1) Za ++ męża Gintra Lipa, rodziców Martę i Jana, teściów Gertrudę i Antoniego, pokrew. 2) Intencja wolna. 3) Intencja wolna. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 03.03.                                                                                                     Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jr 18, 18-20; Mt 20, 17-28

16.15       Różaniec.

16.45       Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00   Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna: 1) Za ++ męża Arnolda Szepe, rodziców i szwagrów. 2) Za ++ Hildegardę i Jana Balon, Maksymiliana i Hildegardę Strzoda, krewnych z rodzin Balon, Strzoda i Ludwig. 3) Za ++ rodziców Józefa i Martę Ludwig, teściów Ottona i Martę Brzoza, pokrew. 4) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Romana Balcer, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.

 

Czwartek 04.03.                                         Święto św. Kazimierza Królewicza; I czwartek m-ca (biały)

Czyt.: Flp 3, 8-14; J 15, 9-17

7.00     W intencji Ojca Św., Biskupów, Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

17.00    Godzina Święta.

18.00   1) Za ++ męża Eugeniusza Hop w XVI rocz. śm., rodziców Zofię i Jana Dzimira, teściów Walerię i Andrzeja Hop, 3 braci, bratową, 2 siostry, 3 szwagrów, Jana Cłapę, pokrew., dwczc. 2) Za ++ męża Gerarda Lebek, rodziców Agnieszkę i Wiktora Lebek, dziadków, pokrew. 3) Miesięczna za + Wincentego Górka.

 

Piątek 05.03.                                                                                                                 I piątek m-ca (biały)

Czyt.: Rdz 37, 3-4. 12-13a. 17b-28; Mt 21, 33-43. 45-46

7.00     W intencji czcicieli NSPJ.

17.00       Różaniec.

17.30       Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.45   Droga Krzyżowa, nabożeństwo do NSPJ i Msza św.: 1) Za ++ rodziców Gertrudę, Wincentego i Antoniego Szombierski, męża Rudolfa, braci Gerarda i Franciszka, teściów, rodzeństwo, chrześniaka Józefa, pokrew., dwczc. 2) Za ++ siostrę Marię Kurzatz, rodziców Erykę i Józefa Szramowski, Elżbietę i Jana Rudzki, ++ z rodzin Szramowski i Rudzki. 3) Dziękczynna z ok. 18-tej rocz. ur. Krzysztofa Mężyńskiego, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.

 

Sobota 06.03.                                                                                                I sobota m-ca (biały/fioletowy)

Czyt.: Mi 7, 14-15. 18-20; Łk 15, 1-3. 11-32

6.30          Różaniec.

7.00     Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP: Intencja wolna.

8.00          Sprzątanie kościoła: ul. Tokarska 160-244 (numery parzyste).

14.00        Chrzest: Lena Estera Mrozek.

18.00   1) Dziękczynna z ok. 18-tej rocz. ur. Julii Schoepe, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ rodziców Annę i Ignacego Hajok, ich zięciów Erwina, Engelberta i Arnolda, pokrew.

 

Niedziela 07.03.                                                                          III Niedziela Wielkiego Postu (fioletowy)

Czyt.: Wj 20, 1-17; 1 Kor 1, 22-25; J 2, 13-25

7.00     Intencja wolna.

8.30     Za ++ rodziców Elżbietę i Henryka Szymura, Urszulę i Jerzego Palenga, dziadków Piontek, Szymura, Mroncz i Palenga, ciocie, wujków, rodziców chrzestnych, dwczc.

10.00   Za ++ rodziców Małgorzatę i Jerzego Majnusz, rodziców chrzestnych, dziadków, pokrew.

11.30   1) Dziękczynna za wstaw. Anioła Stróża z ok. I-szej rocz. ur. Teodora Goldman, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla niego, jego rodziców i rodziców chrzestnych. 2) Dziękczynna z ok. 25-tej rocz. ur. Daniela, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.

14.30       Różaniec.

15.00   Gorzkie Żale.

16.00   Za ++ rodziców Marię i Emanuela Wieczorek, Helenę i Józefa Byrski, 2 siostry, 3 braci, 3 szwagrów, ++ z rodzin Wieczorek, Byrski i Chudoba.

Dziękujemy za ofiary złożone przy wyjściu z kościoła w ramach kolekty, a także za ofiary indywidualne składane przy różnych okazjach i wpłacane na konto parafialne.

 

Dzisiaj o godz. 14.30 różaniec, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

W środę o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna; dzieci, które chcą czytać rozważania w czasie drogi krzyżowej, proszone są o przyjście o godz. 16.50.

 

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę m-ca:

  • w czwartek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, o godz. 17.00 Godzina Święta;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. z Litanią do NSPJ, o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, nabożeństwo do NSPJ i Msza św.;
  • w sobotę o godz. 6.30 różaniec, o godz. 7.00 Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.

 

W sobotę:

  • o godz. 8.00 sprzątanie kościoła; do pomocy prosimy rodziny z ul. Tokarskiej 160-244 (numery parzyste);
  • po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 nauka dla narzeczonych.

 

W przyszłą niedzielę:

  • Msze św. o godz. 18.00 (w sobotni wieczór); 7.00; 8.30; 10.00 (transmisja przez Internet); 11.30; 16.00;
  • o godz. 14.30 różaniec;
  • o godz. 15.00 Gorzkie Żale (transmisja przez Internet);
  • kolekta przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach oraz zbiórka na pomoc dla dzieci w Afryce.

 

Są wolne intencje mszalne we wtorek, w sobotę i w niedzielę o godz. 7.00.

 

Kancelaria parafialna, czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00, we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Na stołach prasowych wyłożona jest prasa katolicka i informator parafialny; „Gość Niedzielny” w prenumeracie znajduje się na stole przy konfesjonale z tyłu kościoła.

 

Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża numer 4, zelator: Bernadeta Hajok.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji sms-em. Nr tel. +48 571 350 951. Obecnie w grupie modlą się 242 osoby.

 

Dyżur Caritas – kontakt telefoniczny: 504 849 482.

 

Zapowiedzi przedślubne:

  • Natalia Lebek z Ostropy i Dawid Dziwisch z Kleszczowa – zap. II.

 

Obostrzenia dotyczące naszego kościoła na czas pandemii koronawirusa:

  1. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami, na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla: osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.
  2. W kościele może przebywać równocześnie 97 osób, zachowujemy odpowiedni dystans.
  3. W kościele wszyscy wierni uczestniczą w maseczkach lub przyłbicach, które zasłaniają usta i nos.
  4. Transmisja Mszy św. przez Internet – w niedziele o 10.00 i w tygodniu Msza św. wieczorna.
  5. Komunia św. udzielana jest na rękę; osoby przyjmujące Komunię św. do ust przychodzą na końcu procesji.
  6. Odwiedziny chorych zgłaszamy indywidualnie u księży.
  7. Na czas nieokreślony zostają odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych: kandydaci do bierzmowania, ministranci, marianki, animatorzy, III Zakon, katecheza biblijna dla dorosłych i inne;
  8. W zależności od ilości uczestniczących we Mszy św., możliwa jest zmiana harmonogramu odprawiana Mszy św. w niedziele.
Wednesday the 3rd. Parafia Ostropa.