Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla
300x133

Poniedziałek 23.03.                                                                                          Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Dn 13, 41-62; J 8, 1-11

17.15 Różaniec.  17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ rodziców Zofię i Pawła Szepe, brata Georga, ++ dziadków Jonda i Szepe. 2) Za ++ rodziców Łucję i Hieronima, brata Eryka Ludwig, męża Henryka, teściów, dziadków i ++ z pokrew. 3) Za ++ teściów Annę i Pawła Balcer, męża Antoniego, ++ Teresę i Herberta Marek. 4) Za + syna Grzegorza Biadacz w rocz. śm., matkę Hildegardę Tatusz. 5) Miesięczna za + Teresę Juraszek. 6) Dziękczynna z ok. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla całej rodziny. 

 

Wtorek 24.03.                                                                                                   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Lb 21, 4-9; J 8, 21-30

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Za + ks. Ryszarda Salańczyk w 8-mą rocz. śmierci. 2) Dziękczynna z ok. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Św. oraz za + ojca Jerzego Wojtaszczyk. 3) Za ++ rodziców Marię i Józefa Kozubek, brata Zygfryda, dziadków Kozubek i Dylong oraz ++ z pokrew. z obu stron.  Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 25.03.                                                                                                    Zwiastowanie Pańskie (biały)

Czyt.: Iz 7, 10-14; Hbr 10, 4-10; Łk 1, 26-38

8.20 Różaniec. 

9.00 Za ++ rodziców Gertrudę i Wiktora Rzepka, Gertrudę, Wincentego i Antoniego Szombierski, siostrzenicę Edeltraudę, brata Franciszka, szwagrów Rudolfa i Henryka, ++ z rodzin Rzepka i Szombierski.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Michała Puszer, córkę Krystynę, zięcia Marcina, brata Józefa, chrześniaka Joachima i ++ z pokrew.  2) Za ++ rodziców Marię i Wiktora Górka, siostrę, brata, szwagra, dziadków z obu stron i ++ z pokrew. 3) Za + szwagra Georga Schoepe i syna Antoniego. 4) Dziękczynna z ok. 50-tej rocz. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Jubilatki i całej rodziny oraz za + matkę.

 

Czwartek 26.03.                                                                                                   Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 17, 3-9; J 8, 51-59

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Franciszka Makosz, ojca Jerzego Kampe, dziadków i ++ z pokrew. 2) Za ++ rodziców Józefa i Marię Ludwig, teściów, męża Ernesta, siostrę, szwagrów, bratową, siostrzeńca i ++ z pokrew. 3) Za ++ rodziców Weronikę i Pawła Dziwisch oraz ++ z pokrew.  Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 27.03.                                                                                                     Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jr 20, 10-13; J 10, 31-42

10.15 Rekolekcje szkolne.

17.00 Różaniec.  17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ rodziców Bronisławę i Pawła Świenty, brata Brunona oraz ++ z pokrew. z obu stron. 2) Za + matkę Weronikę w rocz. śm., + ojca Jerzego oraz ++ z pokrew. 3) Za + żonę Gertrudę Różański, syna Teodora, rodziców Różański, Jonda, rodzeństwo: Małgorzatę, Romana, Martę i Józefa, szwagrów Konrada i Pawła Jonda, ++ z pokrew. i d.w.cz.c. 4) Za + Zygfryda Piechutta (od sąsiadów).

18.45 Droga Krzyżowa „Ślad Losu”

 

Sobota 28.03.                                                                                                    Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Ez 37, 21-28; J 11, 45-57

9.00 Odwiedziny chorych.

18.00 1) Za + męża Jerzego Kuwaczka, rodziców Wiktorię i Rudolfa Mikosz, teściów Franciszkę i Tomasza Kuwaczka, szwagra Reincholda, dziadków oraz ++ z pokrew. 2) Za + brata Józefa Schombierski w I rocz. śm., ++ rodziców Alojzego i Otylię, matkę Marię oraz ++ z pokrew. 3) Za + szwagierkę Marię Goldmann, ciocię Juliannę Rzepka, ++ Cecylię i Herberta Dziadek. Po Mszy św. VI spotkanie dla narzeczonych.

 

Niedziela 29.03.                                                                                            Niedziela Palmowa (czerwony)

Czyt.: Iz 50, 4-7; Flp 2, 6-11; Mk 14, 1-15, 47

8.00 Za wstaw. Anioła Stróża w intencji wnuczki Emilii z ok. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie.

9.30 Msza św. dwujęzyczna: 1) Für verstorbene Mitgliede des DFK. 2) Za ++ rodziców Anastazję i Wincentego Czypek, Franciszkę i Franciszka Baluch, trzech braci, bratową, szwagra, ++ z pokrew. i d.w.cz.c.

11.00 Poświęcenie palm przy kościele św. Jerzego i procesja do nowego kościoła: 1) Z ok. 40-tej rocz. ur., z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Św., dla Solenizantki i całej rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Romana, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Św. 3) Dziękczynna z ok. 45-tej rocz. ślubu Krystyny i Antoniego, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla całej rodziny.

14.30 Różaniec.

15.00 Gorzkie Żale.

16.00 1) Za ++ rodziców Edeltraudę i Gintra Śliwa, ++ z pokrew. i d.w.cz.c. 2) Za + Henryka Lebek, + żonę i rodziców z obu stron.

Kolekta z dnia przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Oświatowy – Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym:

- czym jest duchowa adopcja dziecka poczętego i skąd się wzięła ta inicjatywa?

- o skazanych obrońcach życia, którzy protestowali przeciwko zabiegom aborcji wykonywanym w jednym z rzeszowskich szpitali

- o religijnej twórczości i religijnym życiu znanego baśniopisarza Jana Christiana Anderesena.

 

Zapraszamy na różaniec o godz. 14.30 i Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym. Dzieci
po Gorzkich Żalach dostają obrazki.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego. Na stołach prasowych jest wyłożona Liturgia Domowa do wspólnej modlitwy w domach. Z tyłu kościoła do nabycia są wielkanocne świece Caritas w cenie 12,00 i 5,00.

 

W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego (XXIII rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej i Dzień Świętości Życia). Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 służą marianki. W czasie Mszy świętych będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, która trwa przez 9 miesięcy, do Bożego Narodzenia i polega na codziennym odmawianiu w tym czasie modlitwy „Ojcze nasz” oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców. Będzie można zabrać przyrzecznie duchowej adopcji osobom nieobecnym oraz chorym, którzy nie mogą przyjść do kościoła.  Po Mszy św. katecheza biblijna dla dorosłych.

 

W piątek o godz. 10.15 rekolekcje szkolne; o godz. 18.00 Msza Święta; o godz. 18.45 śpiewana Droga Krzyżowa  „Ślad Losu” wykonywana przez zespół naszej parafii wraz z Przyjaciółmi. W czasie Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła św. Józefa w Bytomiu, gdzie proboszczem jest nasz były wikary, ks. Rafał Sierla.

 

W sobotę o godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 17.00 pierwsza spowiedź przed uroczystością I Komunii św. dla uczniów III klasy. Po Mszy św. wieczornej ostatnie spotkanie dla narzeczonych.

 

W sobotę w godz. 10.00-14.00 na parkingu przy cmentarzu zbiórka elektrośmieci.

 

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.00 błogosławieństwo palm przy starym kościele i procesja do nowego kościoła (oczywiście, o ile będzie dobra, bezdeszczowa pogoda). Na tej Mszy świętej służą marianki. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

Także w przyszłą niedzielę - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Rozpoczęcie procesji w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach o godz. 14.00; Msza Św. o godz. 14.30 w kościele katedralnym. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie gałązek palmowych. 

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

18 kwietnia (sobota) organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic. W programie: zwiedzanie nowego Sanktuarium i muzeum św. Jana Pawła II w Krakowie oraz niedawno otwartego, multimedialnego muzeum w domu rodzinnym papieża w Wadowicach. Koszt 50 złotych. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 10 zł u ks. Roberta.

 

Organizowany jest wyjazd dla seniorów do Łukęcina nad morzem w dniach 17-25.08; koszt 1.050 zł, zapisy i informacje u ks. Proboszcza.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartkach wyłożonych na stołach prasowych. Numer tel. +48 571 350 951.

 

Istnieje możliwość odprowadzenia 1% podatku na nasz ostropski kościół św. Jerzego, wpisując w rozliczeniu PIT „Towarzystwo Opieki nad Zabytkami” KRS 0000131582. Prosimy powiadomić Parafię o kwocie, jaka została przekazana.

 

W związku z dużym zainteresowaniem wydzierżawianiem nieruchomości stanowiących własność  miasta Gliwice, z przeznaczeniem terenu na uprawy rolne, Prezydent Miasta Gliwice prosi wszystkie osoby korzystające z nieruchomości gminnych bez tytułu prawnego, o zgłoszenie się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, IV piętro, pok. 429 celem formalnego uregulowania użytkowania, w terminie do 31.05.2015 r. Nieruchomości niezagospodarowane oraz takie, których w ww. terminie użytkownicy nie zgłoszą się, zostaną przygotowane do wydzierżawienia w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Zapowiedzi przedślubne: Damian Król z Gliwic i Bianca Dylong z Ostropy – zap. I.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w wyborach Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkami nowej PRD zostali:

-          z urzędu: ks. Michał Wilner, ks. Robert Iskrzycki, ks. Krystian Piechaczek;

-          z nominacji: Sosna Renata, Basik Irena, Konieczny Michał, Walke Martina; Oprzondek Jerzy;

-          z wyboru: Gilner Danuta, Jonderko Aniela, Hanusek Bernard, Wieczorek Łukasz, Dylong Urszula, Nowak Renata.

O terminie zaprzysiężenia i pierwszym posiedzeniu Rady, członkowie zostaną poinformowani.

 

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

  

Friday the 27th. Osiedle Ostropa.