Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla
300x133

DATA

DZIEŃ TYGODNIA

PROWADZĄCY

1 października

Środa

KAPŁAN

2 października

Czwartek

KAPŁAN

3 października

Piątek

KAPŁAN

4 października

Sobota

Nadzw. Szafarze Komunii  św.

5 października

Niedziela

KAPŁAN

6 października

Poniedziałek

III gimnazjum – Dzieci Maryi

7 października

Wtorek

Róże różańcowe

8 października

Środa

KAPŁAN

9 października

Czwartek

KAPŁAN

10 października

Piątek

V SP - ministranci

11 października

Sobota

Margaretki

12 października

Niedziela

KAPŁAN

13 października

Poniedziałek

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

14 października

Wtorek

II gimnazjum – Dzieci Maryi

15 października

Środa

KAPŁAN

16 października

Czwartek

KAPŁAN

17 października

Piątek

Gimnazjum – ministranci

18 października

Sobota

III ZAKON ŚW. FRANCISZKA

19 października

Niedziela

KAPŁAN

20 października

Poniedziałek

Szkoła średnia – ministranci

21 października

Wtorek

V i VI SP – Dzieci Maryi

22 października

Środa

KAPŁAN

23 października

Czwartek

I gimnazjum – Dzieci Maryi

24 października

Piątek

Animatorzy

25 października

Sobota

DFK

26 października

Niedziela

KAPŁAN

27 października

Poniedziałek

VI SP - ministranci

28 października

Wtorek

KAPŁAN

29 października

środa

KAPŁAN

30 października

Czwartek

Kandydaci – ministranci i Dzieci Maryi

31 października

Piątek

SCHOLA

Poniedziałek 29.09.                                                   św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (biały)

Czyt.: Dn 7, 9-10. 13-14; J 1, 47-51

17.15 Różaniec. 

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za + Adelajdę Kostka oraz ++ z rodzin Kostka i Hajok. 2) Za + męża Eryka, ++ rodziców Marię i Emanuela, dziadków oraz d.w.cz.c. 3) Za ++ rodziców Annę i Pawła Balcer, ojca Ryszarda Schombierski, Teresę i Herberta Marek, Antoniego Balcer, Irenę Schombierski, Marię Ogaza, Józefa Schombierskiego oraz ++ z pokrew. 4) Za + męża Franciszka Balcer, jego rodziców, dwóch szwagrów Alfreda i Bernarda, rodziców Jadwigę i Jana Magiera oraz ++ z pokrew.

 

Wtorek 30.09.                                                                                                              św. Hieronima (biały)

Czyt.: Hi 3, 1-3. 11-17. 20-23; Łk 9, 51-56

6.20 Różaniec. 

7.00  1) Za ++ rodziców Juliannę i Franciszka, brata Gotfryda Hosz, Lilę i Wiesława Jędryka, Barbarę i Waleriana Witkowski, Gertrudę i Henryka Kijas, dziadków z obu stron i ++ z pokrew. 2) Za + Marię Walke (od FZŚ). 3) Intencja wolna.

Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 01.10.                                                                                     św. Teresy od Dzieciątka Jezus (biały)

Czyt.: Hi 9, 1-12. 14-16; Łk 9, 57-62

17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.30 Nabożeństwo różańcowe i Msza św. szkolna: 1) Za + ojca Reinholda Kuwaczka, teściów Hildegardę i Józefa Dudek oraz ++ dziadków z obu stron. 2) Za + matkę Marię Kuwaczka z ok. ur., ojca Reinholda, teścia Franciszka Basik, dziadków, ++ z rodzin Basik, Szlapa, Kuwaczka, Hermaś i ++ z pokrew. 3) Za + męża Eryka Hajok w rocz. śm., rodziców z obu stron, rodzeństwo, szwagierki i szwagrów. 4) Miesięczna za + Hildegardę Richter, jej + męża Jana i córkę Łucję.

Po Mszy św. spotkanie dla uczniów I kl. gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

Czwartek 02.10.                                                                 św. Aniołów Stróżów; I czwartek m-ca (biały)

Czyt.: Wj 23, 20-23; Mt 18, 1-5. 10

6.20 Różaniec. 

7.00  W intencji Ojca Św., Biskupów, Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

17.00 Godzina Święta.

17.30 Nabożeństwo różańcowe i Msza św.: 1) Za + Henryka Gillner, rodziców Gillner i Hajok, braci i szwagrów. 2) Za + męża Rudolfa Saborowski, rodziców Gertrudę, Wincentego i Antoniego, teściów Emilię i Pawła, ++ z pokrew. Szombierski, Górka, Saborowski i Puszer.

 

Piątek 03.10.                                                                                                                  I piątek m-ca (biały)

Czyt.: Hi 38, 1. 12-21; 40, 3-5; Łk 10, 13-16

6.20 Różaniec. 

7.00  Za + męża Alojza Kuwaczka, rodziców Kuwaczka, Hajok, ++ braci, bratowe i szwagrów. (Litania do NSPJ)

17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.30 Nabożeństwo różańcowe i do NSPJ oraz Msza św.: 1) Za + Marię Walke (od rodzin Szepe i Walke). 2) Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Jonda, siostrę, brata, bratową, szwagrów Richarda i Helmuta, siostrzeńca Edmunda i trzy ciocie. 3) Za + Elżbietę Rusin, + męża Konrada i syna Bernarda.

Po Mszy św. spotkanie animatorów.

 

Sobota 04.10.                                                                       św. Franciszka z Asyżu; I sobota m-ca (biały)

Czyt.: Hi 42, 1-3. 5-6. 12-17; Łk 10, 17-24

6.20 Różaniec. 

7.00  Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP: Za + Marię Walke (od sąsiadów z ul. Ekonomistów)

9.00 Odwiedziny chorych.

11.30 Ślub rzymski: Martin Bromer i Lucyna Skwara.

17.30 Nabożeństwo różańcowe i Msza św.: 1) Za wstaw. św. Franciszka w intencji FZŚ. 2) Za + żonę i matkę Teresę Kocur oraz ++ z pokrew.

 

Niedziela 05.10.                                                                                      XXVII Niedziela Zwykła (zielony)

Czyt.: Iz 5, 1-7; Flp 4, 6-9; Mt 21, 33-43

8.00 Msza św. dwujęzyczna: Za ++ rodziców Gertrudę i Franciszka Szepe, Jadwigę i Romana Hajok, męża Helmuta oraz ++ z rodziny.

9.30 1) Za + żonę Różę, zięcia Gintra, wnuczkę Patrycję, szwagrów, ciocie Elżbietę, Różę i Katarzynę oraz ++ z pokrew. 2) Za ++ rodziców Kalnik i Franik, siostrę, brata, bratową, dziadków i d.w.cz.c.

11.00 1) Dziękczynna z ok. I rocz. ślubu Katarzyny i Tomasza Galonska, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla całej rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Justyny Faber, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Św. dla całej rodziny. 3) Dziękczynna za odebrane łaski z ok. 25-tej rocz. ślubu Teresy i Waldemara Walke, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Dary Ducha Św. dla całej rodziny. (Te Deum; chrzest św.: Natan Faber, Michał Józef Balcer)

15.00 Nabożeństwo różańcowe.

16.00 1) Dziękczynna z ok. rocz. ślubu Moniki i Tomasza, z prośbą o dalsze łaski i opiekę MB dla całej rodziny. 2) Dziękczynna z ok. II rocz. ślubu Wiolety i Piotra Glagla, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Dary Ducha Św. dla całej rodziny.

Kolekta z dnia przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary. Przed kościołem zapowiadana zbiórka na Caritas Diecezjalną. O godz. 14.30 zapraszamy na różaniec; o godz. 15.00 na nieszpory kiermaszowe z procesją na cmentarz.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stołach prasowych.

 

W środę rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie: marianki do służby, dzieci i młodzież, do codziennej, wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci po nabożeństwach otrzymywać będą okolicznościowy obrazek. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.00.

 

W środę, po nabożeństwie różańcowym, Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci i gimnazjalistów z kl. I i II. Po Mszy świętej pierwsze, organizacyjne spotkanie dla uczniów I kl. gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, z racji I czwartku m-ca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

W piątek o godz. 7.00 Msza św. z litanią do NSPJ oraz o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe oraz do NSPJ i Msza Święta. Po Mszy świętej spotkanie animatorów.

 

W sobotę:

*        godz. 7.00 Msza święta z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP;

*        Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii;

*        Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy „Caritas” do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach; Msza św. o godz. 11.00.

 

W przyszłą niedzielę:

*        kolekta z dnia przeznaczona będzie na potrzeby parafii;

*        przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na cele Caritas; w kancelarii przyjmować będziemy zadeklarowane wpłaty na Caritas;

*        na Górze św. Anny – Pielgrzymka Hodowców Gołębi Pocztowych i Orkiestr Kalwaryjskich.

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek
i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Zachęcamy do peregrynacji ikony św. Rodziny; zapisy w zakrystii.

 

Do naszej parafialnej grupy modlitewnej „SMS - modlitwa” dołączyło już ponad 90 osób. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i podjęte zobowiązanie modlitwy. Dziękujemy także za liczne przesyłane intencje modlitewne. Dalej zachęcamy do włączenia się w akcję wspólnej modlitwy oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartach wyłożonych na stołach prasowych. Numer telefonu „SMS - modlitwa”: +48 571 350 951.

 

Dziękujemy Państwu Kallnik, właścicielom piekarni „Chlebuś”, Panu Wysockiemu, właścicielowi piekarni-cukierni oraz Państwu Strzoda, właścicielom ciastkarni „Marysieńka” za ofiarowane wyroby cukiernicze na przyjęcie młodzieży idącej na pielgrzymkę do Rud.

 

Ukazała się dwujęzyczna Kronika Parafii Ostropa, cena 20 zł; wszyscy zainteresowani, którzy zapisali się i nie zapisali, mogą nabyć książkę w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania.

 

W gablotkach i na stronie internetowej znajduje się plan prowadzenia nabożeństw różańcowych.

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

  

Wednesday the 1st. Osiedle Ostropa.