Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Poniedziałek 24.11.                                                      św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy (czerwony)

Czyt.: Ap 14, 1-3. 4b-5; Łk 21, 1-4

17.15 Różaniec. 

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ Walentego Balcer, Józefa Balcer, rodziców Marię i Józefa Holik, Antoniego i Annę Balcer, Erharda i Elżbietę Holik, Różę i Alojzego Gorgoń, Leopolda Holik, Cecylię i Antoniego Cimander oraz d.w.cz.c. 2) Za + męża i ojca Jerzego Faber oraz ++ z pokrew. 3) Za + męża Gerarda Hajok, córkę Bernadetę, siostry Gertrudę i Agnieszkę, brata Leona, bratową Hildegardę, rodziców Hajok i Rzepka, dwóch szwagrów Jana i Erwina, kuzynkę Cecylię oraz ++ z pokrew. Rzepka, Hajok i Gilner. 4) Miesięczna za + Hildegardę Borszcz. 5) Dziękczynna z ok. 36 roczn. ślubu prosząc o Boże bł., opiekę MB dla Jubilatów i całej rodziny.

 

Wtorek 25.11.                                                                                                      św. Katarzyny (czerwony)

Czyt.: Ap 14, 14-20; Łk 21, 5-11

6.20 Różaniec. 

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 26.11.                                                                                Wotywna; o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Ap 15, 1-4; Łk 21, 12-19

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Msza Św. szkolna: 1) Za + męża Eugeniusza Hop z ok. ur., mamę Zofię Dzimira, teścia Andrzeja Hop. 2) Za + męża i ojca Reinholda Mauch, ++ rodziców Rzepka i Mauch, ++ z pokrew. Rzepka, Mauch i Sachnik. 3) Za + syna Teodora Różański, żonę Gertrudę, rodziców Różański i Jonda, rodzeństwo, pokrew. i d.w.cz.c.

 

Czwartek 27.11.                                                                                                   Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Ap 18, 1-2. 21-23; 19, 1-3. 9a; Łk 21, 20-28

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Franciszka Brzoza i ++ z pokrew. 2) Intencja wolna. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 28.11.                                                                                                         Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Ap 20, 1-4. 11-21, 2; Łk 21, 29-33

17.15 Różaniec. 

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za + żonę Marię Walke, ++ rodziców Andrzeja i Magdalenę Walke, Konstantego i Gertrudę Pisula, brata Józefa, siostrzeńca Bernarda, dwóch szwagrów i d.w.cz.c. 2) Za ++ rodziców Annę i Alojzego Rusin, Jana, Agnieszkę i Monikę Górka, ciocię Franciszkę, ++ z pokrew. Rusin, Górka i Ludwig. 3) Za ++ rodziców Alojzego i Gertrudę Polaczek, Walentego i Wiktorię Konieczny, ++ z pokrew. Polaczek, Świenty, Konieczny oraz d.w.cz.c. 4) Dziękczynna z ok. 15-tej rocz. ur. Natalii, z prośbą o zdrowie, Boże bł., opiekę MB i Dary Ducha Świętego.

19.00 Msza Święta dla młodzieży w krypcie.

 

Sobota 29.11.                                                                                                        Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Ap 22, 1-7; Łk 21, 34-36

18.00 1) Dziękczynna z ok. 75-tej rocz. ur. Elżbiety, prosząc o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Solenizantki i całej rodziny. 2) Za ++ Katarzynę i Pawła Oleszowskich oraz ++ z rodziny Szepe. 3) Za + męża Otto Rudzki z ok. ur., córkę Irenę, brata Gintra, szwagra Henryka Polanecki, ++ rodziców Annę i Mikołaja Rudzki. Te Deum

 

Niedziela 30.11.                                                                                          I Niedziela Adwentu (fioletowy)

Czyt.: Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 3-7; 1 Kor 1, 3-9; Mk 13, 33-37

8.00 Za ++ rodziców Gertrudę i Wincentego Szydło, Marię i Franciszka Dylong, siostrę zakonną Marię Kalinikę oraz ++ z pokrew. Szydło i Pszczółka.

9.30 Msza św. dwujęzyczna. : 1) Za + męża Ernesta, rodziców Mientus i Ludwig, siostry, szwagrów, bratową, siostrzeńca, dziadków, + Huberta Schiwy oraz d.w.cz.c. 2) O szczęśliwe rozwiązanie.

11.00 1) Dziękczynna z ok. 14-tej rocz. ur. Łucji Polefka, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Świętego. 2) Za + Franciszka Badurczyk w I rocz. śmierci.

14.30 Różaniec.

15.00 Nieszpory Maryjne i nabożeństwo adwentowe.

16.00 1) Za + syna Rafała Wieczorek w 5-tą rocz. śmierci. 2) Za wstaw. Anioła Stróża w intencji Patryka Różańskiego z ok. 1-szej rocz. urodzin i chrztu, prosząc o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla niego, rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na remont katedry w Sosnowcu – Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stołach prasowych. W dzisiejszym GN jako dodatek kalendarz ścienny z aniołami, a także artykuł o tym, że mało kto wie, iż wybitny fizyk Pascal, od którego pochodzą hektopaskale z prognozy pogody, był również wielkim mistykiem i człowiekiem głębokiej wiary. W Małym Gościu Niedzielnym lampion do własnoręcznego sklejenia.

 

W środę o godz. 17.00 Msza Św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów z kl. I i II. Po Mszy św. spotkanie dla uczniów I kl. gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania, a na probostwie katecheza biblijna.

 

W czwartek na Mszy św. o godz. 7.00 mamy wolną intencję; można ją zamówić po Mszy św. w zakrystii.

 

W piątek o godz. 19.00 Msza Święta dla młodzieży w krypcie.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Z tyłu kościoła, rozpocznie się kiermasz wieńców adwentowych, ozdób i kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez młodzież naszej parafii oraz opłatków. Wszelki dochód z kiermaszu przeznaczony jest na potrzeby związane z działalnością naszej młodzieży. Na nabożeństwie popołudniowym w przyszłą niedzielę pobłogosławimy wieńce adwentowe, świece i lampiony roratnie. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Kończy się Rok Rodziny, dlatego zachęcamy do peregrynacji ikony św. Rodziny; zapisy w zakrystii.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartach wyłożonych na stołach prasowych. Numer telefonu: +48 571 350 951.

 

Za dwa tygodnie (6 grudnia) w kościele katedralnym w Gliwicach adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej; początek o godz. 9.30.

 

W dniach 21.11. – 04.12. w kinie „Amok” w Gliwicach można zobaczyć film pt. „Karolina” o bł. Karolinie Kózkównej. Szczegóły na stronie internetowej kina.

 

Do 1 grudnia będą wystawione kosze na słodycze i inne artykuły do paczek dla pensjonariuszy z domu „Ostoja” w Sośnicowicach z okazji św. Mikołaja. Dziękujemy za każdy dar serca.

 

Caritas posiada do oddania łóżko ze schowkiem na pościel.

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

  

 

PONIEDZIAŁEK

 

24 listopada

                                                        18.00

Dapkun Bartłomiej

Oprzondek Paweł

Kozioł Adam

Kamiński Dawid

Myśliwiec Wojciech

Kałuża Daniel

Duda Bartłomiej

 

 

Kaczmarek Adam

Krotofil Daniel

Jonderko Adam

Lewandowski Wojciech

Hajok Łukasz (L)

Szombierski Kacper

Tkacz Rafał

Magiera Patryk

 

WTOREK

 

25 listopada

07.00

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Kasperek Michał

Ficek Kamil

Paleta Grzegorz

Duda Bartłomiej

 

Goldmann Artur

Gołasz Przemysław (L)

 

 

ŚRODA

 

26 listopada

 

17.00

Magiera Paweł

Sosna Paweł

Szydło Paweł

 

 

Kurcz Denis

Szymura Grzegorz

Oprzondek Damian (L)

Hajok Rafał

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

 

CZWARTEK

 

27 listopada

 

07.00

Machaj Krzysztof

Górka Patryk

Tkacz Sebastian

Król Kamil

Pawliczek Szymon 

Polefka Mateusz

 

Hassa Dawid (L)

 

 

PIĄTEK

 

28 listopada

18.00

Majnusz Błażej

Mysłek Mateusz

Michałkiewicz Patryk

Cetnarowski Paweł

Ludwig Robin (L)

 

 

Jamroś Szymon

Śmieszek Kacper

Paleta Grzegorz

Kampe Marcin

Mężyński Krzysztof

 

19.00

Gorol Daniel

Konieczny Michał

Straszek Piotr

Kowol Paweł

 

 

SOBOTA

 

29 listopada

 

18.00

 

GRUPA IV

 

 

NIEDZIELA

 

30 listopada

 

08.00

 

GRUPA V

Kurpanik J.

Galonska A.

Myśliwiec J.

09.30

 

GRUPA I
Magiera E.

Timler W.

Polanecki K.

 

11.00

 

GRUPA II

Święty T.

 Niesyto H.

Jonderko K.

Ludwig J.

15.00

 

GRUPA IV

16.00

 

GRUPA III

 

Monday the 24th. Osiedle Ostropa.