Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla
300x133

Poniedziałek 22.09.                                                                     Wotywna: o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Prz 3, 27-35; Łk 8, 16-18

17.15 Różaniec. 

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Dziękczynna z ok. 30-tej rocz. ślubu Elżbiety i Marka, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże bł. i opiekę MB dla całej rodziny. 2) Za ++ rodziców Antoniego i Wiktorię Konieczny, syna Manfreda, męża Ernesta, teściów, siostrę oraz ++ z pokrew. 3) Za ++ rodziców Gertrudę i Helmuta Pieczka, ojca Zbigniewa Mężyńskiego, dziadków oraz ++ z pokrew. 4) W intencji Róży, z prośbą o Boże bł. dla niej oraz o życie wieczne dla + męża z ok. wspomnienia 50-tej rocz. ślubu. (Te Deum)

 

Wtorek 23.09.                                                                                                     św. Pio z Pietrelciny (biały)

Czyt.: Prz 21, 1-6. 10-13; Łk 8, 19-21

6.20 Różaniec. 

7.00  1) Za + męża Franciszka Hajok w rocz. śmierci. 2) Za ++ rodziców Marię i Franciszka Dylong, Antoniego i Gertrudę Slawik, Teodora Magiera, dziadków z obu stron, ++ z rodziny Polewka oraz d.w.cz.c. 3) Za + siostrę Izabelę Holland, ++ rodziców i teściów oraz ++ z całej rodziny. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 24.09.                                                                                                         Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Prz 30, 5-9; Łk 9, 1-6

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Msza św. szkolna: 1) Dziękczynna za odebrane łaski z ok. 60-tej rocz. ur. Gerarda Magiera, z prośbą o zdrowie i Boże bł., dla Solenizanta i całej rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 60-tej rocz. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla całej rodziny. 3) Za + matkę Augustę Mainusch w rocz. śm., ojca Pawła, dziadków, rodzeństwo, pokrew. z obu stron oraz d.w.cz.c. 4) Za + Irmę Makosz (od sąsiadów Balcer). (Te Deum)

 

Czwartek 25.09.                                                                                    bł. Władysława z Gielniowa (biały)

Czyt.: Koh 1, 2-11; Łk 9, 7-9

6.20 Różaniec. 

7.00  1) Dziękczynna z ok. ur., z prośbą o Boże bł., zdrowie oraz opiekę MB i św. Józefa dla całej rodziny. 2) Za + męża Wernera Szewiola, ++ rodziców z obu stron, siostrę i ++ z pokrew. 3) Za + Marię Walke (od sąsiadki Trauty Magiera). Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 26.09.                                                                                                         Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Koh 3, 1-11; Łk 9, 18-22

17.15 Różaniec. 

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku formacyjnego: 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Alfreda Wojtulek, dziadków Elżbietę i Urbana Czypek, Karolinę i Maksymiliana Wojtulek, Artura Bolackiego, Zygmunta Młynarek, Monikę Czypek, Otylię i Józefa Magiera, ++ z pokrew. Wojtulek, Czypek i Lenga. 2) Za + Teodora Hajok, ojca Józefa, brata Huberta, ++ z pokrew. Hajok i Magiera. 3) Za + matkę Małgorzatę Konieczny, ++ z rodzin Walke i Konieczny. 4) Za + męża Zbigniewa Kuberskiego, ++ rodziców Gertrudę i Franciszka Biadacz, ++ z rodzin Biadacz, Hajok i Kuberski.

 

Sobota 27.09.                                                                                               św. Wincentego à Paulo (biały)

Czyt.: Koh 11, 9-12, 8; Łk 9, 43b-45

8.00 Sprzątanie kościoła: ul. Oficerska, ul. Architektów 1A-127D (numery nieparzyste).

18.00 1) Za + Marię Wysocką w I rocz. śmierci. 2) Za + żonę i matkę Elżbietę Jonda w rocz. śmierci. 3) Za ++ rodziców Albinę i Ambrożego Gilner, trzy siostry Marię, Krystynę i Elżbietę oraz + szwagra Ludwika. 4) Za ++ rodziców Otylię i Józefa Magiera, Helenę i Kazimierza Szymański, siostrę Ilonę Chamczyk, dziadków i ++ z pokrew.

 

Niedziela 28.09.                                                                       Rocznica Poświęcenia Kościoła – Kiermasz

Czyt.: Ez 18, 25-28; Flp 2, 1-11; Mt 21, 28-32

8.00 Za ++ rodziców Wiktora i Marię Górka, Wilhelma i Gertrudę Świenty, siostrę Genowefę, braci Jerzego i Leonharda, szwagra Jana, dziadków Górka, Świenty i Pszczółka.

10.30 Suma kiermaszowa: 1) W intencji wszystkich Rodzin naszej parafii. 2) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ślubu Małgorzaty i Juliana, z prośbą o zdrowie, Boże bł., i opiekę MB dla całej rodziny. 3) Za ++ rodziców Teresę i Ewalda Przybyła, męża Manfreda i teścia Ernesta. 4) Za + męża Stefana Dylong, rodziców, teściów, brata Gerharda, bratową, bratanka i d.w.cz.c. (Te Deum; błogosławieństwo rocznego dziecka Marty Teresy Palus)

14.30 Różaniec.

15.00 Nieszpory kiermaszowe z procesją na cmentarz.

16.00 1) Za ++ rodziców Helenę i Horsta Swoboda, Rutę i Henryka Kaiser, ++ dziadków z obu stron, ojca chrzestnego Konrada oraz ++ z pokrew. 2) Za + syna Łukasza Sobczyk w II rocz. śm. oraz za ++ ojców Teofila i Andrzeja.

Kolekta z dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Bóg zapłać za złożone ofiary. O godz. 14.30 różaniec; o godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupienia
i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stołach prasowych.

 

W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci i gimnazjalistów z kl. I i II. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów na ministrantów i marianek. Serdecznie zapraszamy dzieci z IV kl. oraz starsze.

 

W piątek Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla ministrantów i marianek oraz przydział animatorów do grup. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne przed nabożeństwami różańcowymi dla marianek.

 

W sobotę o godz. 8.00 sprzątanie kościoła; do pomocy prosimy rodziny z ul. Oficerskiej i ul. Architektów 1A-127D (numery nieparzyste).

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii – 87. Rocznica Poświęcenia Kościoła, tzw. Kiermasz; Msze św. o godz. 8.00, 10.30 (suma z orkiestrą) i 16.00; nie będzie Mszy św. dwujęzycznej; o godz. 15.00 nieszpory kiermaszowe połączone z procesją na cmentarz. Na sumę oraz nieszpory przychodzą wszystkie marianki. Przed kościołem zapowiadana zbiórka na Caritas Diecezjalną.

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek
i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Zachęcamy do peregrynacji ikony św. Rodziny; zapisy w zakrystii.

 

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom uczestniczącym i zaangażowanym w tegorocznych Obchodach Kalwaryjskich na Górze św. Anny; grupie pieszej, uczestniczącym w parafialnych obchodach, orkiestrze, strażakom, górnikom, mariankom, ministrantom, licznie pielgrzymującej młodzieży.

 

Dziękujemy mężczyznom, którzy pracowali w minionym tygodniu przy kościele oraz dziękujemy tym, którzy pracowali w sierpniu przy przycinaniu żywopłotu.

 

Parafialny numer telefonu „SMS - modlitwa”: +48 571 350 951. Zachęcamy do włączenia się w akcję wspólnej modlitwy oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartach wyłożonych na stołach prasowych.

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

  

 

PONIEDZIAŁEK

 

22 września

18.00

Śmieszek Kacper

Kasperek Michał

Oprzondek Paweł

Kałuża Daniel

Kozioł Adam

Myśliwiec Wojciech (L)

Majnusz Błażej

Dapkun Bartłomiej

 

Kurcz Denis

Krotofil Daniel

Kaczmarek Adam

Magiera Patryk

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

WTOREK

 

23 września

07.00

Kopia Bartłomiej

Kampe Marcin

Kaczmarek Marek

Ficek Kamil

 

Jamroś Szymon

Pawliczek Szymon

Tkacz Sebastian

Goldmann Artur

 

ŚRODA

 

24 września

 

17.00

Szydło Paweł

Kamiński Dawid

Magiera Paweł

Faber Michał

Sosna Paweł

Kłyk Marco

 

Oprzondek Damian

Hajok Rafał

Szombierski Paweł

Magiera Mateusz (L)

Szymura Grzegorz

 

CZWARTEK

 

25 września

 

07.00

Polefka Mateusz

Machaj Krzysztof

Król Kamil

Górka Patryk

 

Duda Bartłomiej

Mężyński Krzysztof

Straszek Piotr

 

PIĄTEK

 

26 września

18.00

Hassa Dawid

Paleta Grzegorz

Ludwig Robin

Michałkiewicz Patryk

Cetnarowski Paweł

Gołasz Przemysław

Mysłek Mateusz

 

Hajok Łukasz

Kowol Paweł

Gorol Daniel

Szombierski Kacper (L)

Jonderko Adam

 

SOBOTA

 

27 września

 

 

18.00

 

GRUPA IV

 

 

NIEDZIELA

 

28 września

 

08.00

 

GRUPA V

Jonderko K.

Ludwig J.

Polanecki K.

Magiera E.

Timler W.

10.30

 

GRUPA I i II
Święty T.

 Niesyto H.

Kurpanik J.

Galonska A.

Myśliwiec J.

15.00

 

WSZYSCY

16.00

 

GRUPA III

 

7 września

BEATA BALCER

21 września

ALICJA BUHL

5 października

MICHAELA LUDWIG

12 października

KEVIN LUDWIG

19 października

SANDRA KURCZ

26 października

GABRIELA PAWLICZEK

9 listopada

BEATA BALCER

16 listopada

ALICJA BUHL

Monday the 22nd. Osiedle Ostropa.