Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla
300x133

Poniedziałek 23.02.                                                                                          Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Kpł 19, 1-2. 11-18; Mt 25, 31-46

17.15 Różaniec.  17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za + męża Huberta Gillner, rodziców, siostrę Marię, teściów, krewnych i d.w.cz.c. 2) Za + siostrę w I rocz. śm., rodziców Monikę i Gerarda Wolf, Rutę i Henryka Kaiser, dziadków z obu stron i ++ z pokrew. 3) Za + Łucję Faber, rodziców, teściów, dziadków, + Joachima Slupina, szwagra Gabriela, ++ z pokrew. oraz d.w.cz.c. 4) Za + Stefana Reimann (od rodziny Konieczny).

 

Wtorek 24.02.                                                                                                   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Iz 55, 10-11; Mt 6, 7-15

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Z ok. urodzin ks. Roberta (od FZŚ). 2) Za ++ dziadków Kowol, Górka, Waliczek, Mikosz, chrzestnych Maksymiliana Misz, Eryka Górka, ciocię Magdalenę Urbanik, Helenę Dornia, Franciszka Krafczyk i ++ z pokrew. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 25.02.                                                                                                     Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jon 3, 1-10; Łk 11, 29-32

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna: 1) Za + Marię Hajok w I rocz. śmierci. 2) Dziękczynna z ok. urodzin, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Dary Ducha Św. oraz za + ojca. 3) Dziękczynna z ok. 18-tej rocz. ur. syna Damiana oraz 10-tej rocz. ur. wnuka Dominika, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, Dary Ducha Św. i zdrowie. 4) Za + Gerarda Szepe (od sąsiadów).

 

Czwartek 26.02.                                                                                               Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Est 14, 1. 3-5. 12-14; Mt 7, 7-12

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Za ++ rodziców Paulinę i Józefa Horoba, siostrę, brata, dwóch szwagrów, + Rajmunda, dziadków Horoba i Dylong. 2) Za + ojca Józefa Chudoba, szwagierkę Edeltraudę, chrzestnego Rainholda Chudoba, dziadków oraz ++ z pokrew. 3) Za ++ rodziców Zofię i Józefa Kowol, Marię i Jana Górka, ++ z pokrew. i d.w.cz.c.

 

Piątek 27.02.                                                                                                     Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Ez 18, 21-28; Mt 5, 20-26

17.00 Różaniec.  17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.45 Droga Krzyżowa i Msza św.: 1) Za + Gintra Lipa w I rocz. śmierci. 2) Dziękczynna z ok. 18-tej rocz. ur. Justyny Gorol, z prośbą o Boże bł., Dary Ducha Św., oraz opiekę MB. 3) Za + Józefa Wojtke, jego rodziców Annę i Piotra, Emila Wojtke, brata Joachima oraz d.w.cz.c. 4) W intencji Macieja z ok. 10-tej rocz. ur. z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Dary Ducha Św. oraz za + Antoniego Hankowskiego w rocz. ur. oraz ++ z pokrew.

 

Sobota 28.02.                                                                                                    Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Pwt 26, 16-19; Mt 5, 43-48

8.00 Sprzątanie kościoła: ul. Daszyńskiego 574-636 (numery parzyste).

18.00 1) Z ok. urodzin ks. Proboszcza (od FZŚ). 2) Za + Anielę Górka w I rocz. śmierci. 3) Za ++ rodziców Hildegardę i Franciszka Kałuża, teściową Krystynę Goik. 4) Za + matkę Ingę Czypek, ojca Henryka Stebel, dziadków, ++ z rodziny Widera oraz d.w.cz.c. Po Mszy św. II spotkanie dla narzeczonych.

 

Niedziela 01.03.                                                                             II Niedziela Wielkiego Postu (fioletowy)

Czyt.: Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18; Rz 8, 31b-34; Mk 9, 2-10

8.00 1) Za ++ rodziców Annę i Franciszka Działach, ++ z rodziny Działach, Gsell i Magiera. 2) Dziękczynna z ok. 70-tej rocz. ur. Edwardy Dylong, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla całej rodziny.

9.30 Msza św. dwujęzyczna: Za ++ rodziców Rozalię i Augusta Kramosz, Annę i Edwarda Mika, siostrę  Marię, dwóch braci Ewalda i Gintra, szwagierkę Jadwigę, szwagrów Augusta, Wilibalda i Józefa, ++ z pokrew. Kramosz, Mika i Pochciol.

11.00 1) Dziękczynna z ok. urodzin ks. Proboszcza. 2) Dziękczynna z ok. urodzin ks. Wikarego.

14.30 Różaniec.

15.00 Gorzkie Żale.

16.00 Dziękczynna z ok. 10-tej rocz. ur. Kamila i 6-tej rocz. ur. Mateusza, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Aniołów Stróżów, Dary Ducha Św. i zdrowie dla całej rodziny. Po Mszy św. chrzest: Krzysztof Góra.

Kolekta z dnia przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary. Zapraszamy na różaniec o godz. 14.30 i Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof Dulęba z Rachowic. Dzieci po Gorzkich Żalach dostają obrazki, do których plansza jest w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym. Po Gorzkich Żalach na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie odbędzie się planowany na dziś wyjazd do Muzeum Deportowanych w Radzionkowie; o nowym terminie powiadomimy.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajduje się artykuł o internowanych z naszej parafii. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stołach prasowych.

 

W środę o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. szkolna. dla dzieci i gimnazjalistów z kl. I i II. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

 

W piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa i Msza Św.

 

W sobotę o godz. 8.00 sprzątanie kościoła; do pomocy prosimy rodziny z ul. ul. Daszyńskiego 574-636 (numery parzyste). Po Mszy św. wieczornej w salce nad zakrystią drugie spotkanie dla narzeczonych.

 

W przyszłą niedzielę:

*        kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii;

*        przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce;

*        o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna z ok. urodzin ks. Proboszcza i ks. Wikarego. Do udziału zapraszamy ministrantów, marianki, poczty sztandarowe, chór i orkiestrę.

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek
i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Dziękujemy piekarni-cukierni „Wysocki” za ofiarowane wyroby na dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostropie zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej na „Dzień otwarty”, który odbędzie się dnia 26.02. w godzinach 17.00-18.00; szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Seminarium Duchowne w Opolu serdecznie zaprasza młodzież męską ze szkoły średniej oraz studentów, szczególnie tegorocznych maturzystów, na rekolekcje w dniach 13-15 marca (piątek – niedziela). Informacje i zapisy u ks. Roberta.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartkach wyłożonych na stołach prasowych. Numer tel. +48 571 350 951.

 

Istnieje możliwość odprowadzenia 1% podatku na nasz ostropski kościół św. Jerzego, wpisując
w rozliczeniu PIT „Towarzystwo Opieki nad Zabytkami” KRS 0000131582. Prosimy powiadomić Parafię o kwocie, jaka została przekazana.

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

  

 

PONIEDZIAŁEK

 

23 lutego

18.00

Oprzondek Paweł

Myśliwiec Wojciech (L)

Kozioł Adam

Kamiński Dawid

Pawliczek Szymon

Kampe Marcin

Kopia Bartłomiej

 

Hajok Rafał

Magiera Mateusz

Krotofil Daniel

Oprzondek Damian

Szombierski Paweł

Kurcz Denis

Tkacz Rafał

Szymura Grzegorz

 

WTOREK

 

24 lutego

07.00

Górka Patryk

Machaj Krzysztof

Król Kamil

Tkacz Sebastian

Kasperek Michał

Kaczmarek Marek

 

Goldmann Artur

 

ŚRODA

 

25 lutego

 

17.00

Sosna Paweł

Magiera Paweł

Mężyński Krzysztof

 

 

Kaczmarek Adam  (L)

Jonderko Adam

Szombierski Kacper

Hajok Łukasz

 

 

CZWARTEK

 

26 lutego

 

07.00

Kaczmarek Marek

Kałuża Daniel

Szydło Paweł

Paleta Grzegorz

Duda Bartłomiej

Ficek Kamil

Polefka Mateusz

 

Hassa Dawid

 

 

 

PIĄTEK

 

27 lutego

17.45

Majnusz Błażej

Cetnarowski Paweł (L)

Mysłek Mateusz

Michałkiewicz Patryk

Ludwig Robin

Jamroś Szymon

Kłyk Marco

Śmieszek Kacper

 

Gorol Daniel

Konieczny Michał

Straszek Piotr

Kowol Paweł

Lewandowski Wojciech

Magiera Patryk

 

 

SOBOTA

 

28 lutego

 

 

18.00

 

GRUPA II

 

 

NIEDZIELA

 

1 marca

 

08.00

 

GRUPA III

Kurpanik J.

Galonska A.

Myśliwiec J.

09.30

 

GRUPA IV

Magiera E.

Timler W.

Polanecki K.

 

11.00

 

GRUPA V

Święty T.

 Niesyto H.

Jonderko K.

Ludwig J.

15.00

 

GORZKIE ŻALE

16.00

 

GRUPA I

 

Friday the 27th. Osiedle Ostropa.