Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Poniedziałek 15.12.                                                                                                 Dzień powszedni (biały)

Czyt.: Lb 24, 2-7. 15-17a; Mt 21, 23-27

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Roraty: 1) Za ++ rodziców Wiktorię i Antoniego Konieczny, teściów Antoninę i Franciszka Raniowski, siostrę, dwie szwagierki, szwagra i siostrzeńca Manfreda. 2) Za ++ dziadków Katarzynę i Jana Hajok, rodziców Klarę i Alojzego Niesyto, ++ z pokrew. Hajok i Niesyto. 3) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Marioli oraz 17-tej rocz. ur. Justyny, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i Dary Ducha Św. 4) Za + Wiktora Gillner (od rodziny Świenty). Po Mszy św. spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

Wtorek 16.12.                                                                                         Dzień powszedni (fioletowy/biały)

Czyt.: So 3, 1-2. 9-13; Mt 21, 28-32

6.20 Różaniec. 

7.00 1) Za + męża Gintra, ++ teściów Gertrudę i Antoniego oraz ++ z pokrew. 2) Intencja wolna.

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Roraty: 1) Za ++ dziadków Martę i Józefa Golka, Stanisławę i Józefa Śliwowski, kuzynki Anielę i Agatę, kuzynów Adama i Józefa Skoczylas oraz ++ z pokrew. 2) Za + matkę Katarzynę Marcinek w I rocz. śm., ojca Heinza, teściów Annę i Józefa Kuziel.

 

Środa 17.12.                                                                                                             Dzień powszedni (biały)

Czyt.: Rdz 49, 2. 8-10; Mt 1, 1-17

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Roraty: 1) Za + ojca Edwarda Fojt, brata Stefana, szwagra Piotra i ++ z pokrew. 2) Za + Marię Walke (od rodzin Ignacy i Hajok). 3) Za ++ rodziców Anastazję i Piotra Kiklica, Wiktorię i Wincentego Kałuża, braci Alfonsa i Emanuela, bratową Gertrudę, kuzynkę Cecylię i dwóch szwagrów. Po Mszy św. katecheza biblijna dla dorosłych.

 

Czwartek 18.12.                                                                                      Dzień powszedni (fioletowy/biały)

Czyt.: Jr 23, 5-8; Mt 1, 18-24

6.20 Różaniec. 

7.00 Za + ks. Karola Krafczyka.

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Roraty: 1) Za + męża Antoniego Fojt, jego rodziców Karola i Agnieszkę, rodzeństwo, rodziców Jana i Antoninę Gierok, brata Ewalda, siostrę Marię, szwagrów Alfreda i Jerzego, dziadków oraz ++ z porkew. Fojt i Gierok. 2) Za + Agnieszkę Łytek i jej + męża Jana, teścia Jerzego i babcię Marię.

 

Piątek 19.12.                                                                                                            Dzień powszedni (biały)

Czyt.: Sdz 13, 2-7. 24-25a; Łk 1, 5-25

16.15 Różaniec. 

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00 Roraty: 1) Za + męża Henryka Wieczorek, rodziców Rzepka i Wieczorek oraz ++ z pokrew. 2) Za ++ rodziców Elżbietę i Leopolda Holik oraz ++ z pokrew. 3) Za + Konrada Rusin w I rocz. śmierci.

 

Sobota 20.12.                                                                                           Dzień powszedni (biały/fioletowy)

Czyt.: Iz 7, 10-14; Łk 1, 26-38

8.00 Roraty: Dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą o Dary Ducha Św., zdrowie, opiekę Aniołów Stróżów dla Dawida z ok. 10-tej rocz. ur. i Sabiny z ok. 14-tej rocz. ur.

9.00 Przedświąteczne odwiedziny chorych.

18.00 1) Za ++ rodziców Wiktorię i Walentego Konieczny, siostrę, brata, ++ z pokrew. i d.w.cz.c. 2) Za ++ Maksymiliana, Hildegardę, Romana i Urszulę Strzoda, Jana Balon, ++ z rodzin Strzoda i Balon.

 

Niedziela 21.12.                                                                                       IV Niedziela Adwentu (fioletowy)

Czyt.: 2 Sm 7, 1-5. 8b-12. 14a. 16; Rz 16, 25-27; Łk 1, 26-38

8.00 Msza św. dwujęzyczna: Za ++ Gertrudę i Walentego Puszer, ++ z rodzin Kalnik i Balon.

9.30 1) Za ++ rodziców Alfreda i Marię Hadrian, dziadków, teściów, dwóch szwagrów, ++ z rodzin Hadrian i Konieczny. 2) Za + Grzegorza Balcer w I rocz. śm., + ojca Jana. 3) Za + męża Henryka Polefka, ++ rodziców Polefka i Hajok, Cecylię i Herberta Dziadek, kuzynkę Marię, chrześniaka Bernarda oraz ++ z pokrew.

11.00 Dziękczynna z ok. 50-tej rocz. ur. Joachima Ludwig, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla Solenizanta i całej rodziny. (Te Deum)

14.30 Różaniec.

15.00 Nabożeństwo adwentowe.

16.00 Za + ks. Czesława Korzeniowskiego w 25-tą rocz. śm., jego rodziców i rodzeństwo.

W dzisiejszą niedzielę:

*        kolekta przeznaczona jest na potrzeby ks. rekolekcjonisty;

*        o godz. 15.00 nabożeństwo na zakończenie rekolekcji;

*        z tyłu kościoła kiermasz ozdób świątecznych, opłatków oraz świec bożonarodzeniowych „caritas”; duża 12 zł, mała 5 zł.

*        Do dzisiaj włącznie można składać do koszyczka przy ołtarzu Maryjnym deklaracje parafialnego postanowienia adwentowego duchowej adopcji kleryka.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stołach prasowych.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym:

* wywiady z lekarzami, policjantami i strażakami o prawdziwym cudzie uratowania małego Adasia;

* z okazji Roku Życia Konsekrowanego artykuł: po co są zakony kontemplacyjne i do czego służą?

* o obecności krzyża w miejscach publicznych w Polsce i innych krajach UE.

 

Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00.

 

W poniedziałek, po Roratach, spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W środę o godz. 8.00 prosimy mężczyzn o pomoc przy budowie stajenki. Po roratach katecheza biblijna dla dorosłych.

 

W czwartek po roratach spotkanie mikołajowo-opłatkowe dla ministrantów i marianek w krypcie.

 

W sobotę od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

 

Mamy wolną intencję we wtorek o godz. 7.00; można ją zamówić po Mszach św. w zakrystii.

 

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00.

 

Kończy się Rok Rodziny, dlatego zachęcamy do peregrynacji ikony św. Rodziny; zapisy w zakrystii.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji. Szczegóły na kartach wyłożonych na stołach prasowych. Numer telefonu: +48 571 350 951.

 

Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową śladami św. Pawła do Grecji w dniach 27.06.-07.07.2015, koszt 2.000 zł i 100 euro, informacje szczegółowe i zapisy z wpłatą zaliczki 200 zł do końca stycznia u ks. Proboszcza.

 

Parafialna caritas zwraca się z prośbą o składanie do koszy artykułów spożywczych, które będą przeznaczone do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących Parafian. Za każdy dar serca dziękujemy.

 

Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy pracowali przy wycince drzew na cmentarzu.

 

DPS w Sośnicowicach serdecznie zespołowi parafialnej caritas oraz wszystkim ofiarodawcom darów na zorganizowanie dnia św. Mikołaja dla ich pensjonariuszek.

 

W Szkole Podstawowej w Ostropie do piątku 19.12. trwają zapisy na półkolonie w czasie ferii zimowych.

 

 

 

 

 

GRUPA I

 

 

 

 

GRUPA II

 

 

 

 

GRUPA III

 

 

 

 

GRUPA IV

 

 

 

 

GRUPA V

 

Dapkun Bartłomiej

Górka Patryk

Kamiński Dawid

Jamroś Szymon

Kozioł Adam

Oprzondek Paweł

Śmieszek Kacper

 

 

Hajok Rafał

KONIECZNY  MICHAŁ

Oprzondek Damian
STRASZEK PIOTR



 

 

 

Ficek Kamil

Król Kamil

Magiera Paweł 

Majnusz Błażej

Mężyński Krzysztof

Myśliwiec Wojciech

Sosna Paweł

 

 

Kurcz Denis

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł

SZYMURA GRZEGORZ

 

 

Faber Michał

Hajok Łukasz

Kampe Marcin

Kasperek Michał

Pawliczek Szymon

Polefka Mateusz

Szombierski Kacper

 

 

Goldmann Artur

Krotofil Daniel

Magiera Patryk

 

 

 

 

 

Gołasz Przemysław

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Kopia Bartłomiej

Ludwig Robin

Mysłek Mateusz

Paleta Grzegorz

Tkacz Sebastian

 

Kaczmarek Adam

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

 

 

 

Cetnarowski Paweł

Duda Bartek

Hassa Dawid

Kałuża Daniel

Machaj Krzysztof

Michałkiewicz Patryk

Szydło Paweł

Wieczorek Krzysztof

 

GOROL DANIEL
Jonderko Adam

KOWOL PAWEŁ

 



 

 

PONIEDZIAŁEK

 

15 grudnia

17.00

Śmieszek Kacper

Jamroś Szymon

Pawliczek Szymon

 

 

Hajok Rafał

Magiera Mateusz

Szombierski Paweł (L)

Krotofil Daniel

Oprzondek Damian

 

 

WTOREK

 

16 grudnia

07.00

Machaj Krzysztof

Górka Patryk

Król Kamil

Duda Bartłomiej

Szydło Paweł

Goldmann Artur

17.00

Polefka Mateusz

Kopia Bartłomiej

Mężyński Krzysztof

Kurcz Denis (L)

Lewandowski Wojciech

Tkacz Rafał

 

ŚRODA

 

17 grudnia

 

17.00

Magiera Paweł

Sosna Paweł

Kozioł Adam

Kamiński Dawid

 

 

Kaczmarek Adam

Szymura Grzegorz

Jonderko Adam (L)

 

CZWARTEK

 

18 grudnia

 

07.00

Hassa Dawid

Tkacz Sebastian

Kasperek Michał

Ficek Kamil

 

 

17.00

Kałuża Daniel

Kampe Marcin

Majnusz Błażej

Hajok Łukasz

Magiera Patryk

Szombierski Kacper (L)

 

PIĄTEK

 

19 grudnia

17.00

Cetnarowski Paweł

Mysłek Mateusz

Michałkiewicz Patryk

Ludwig Robin

Myśliwiec Wojciech

 

Gorol Daniel

Konieczny Michał

Straszek Piotr (L)

Kowol Paweł

 

SOBOTA

 

20 grudnia

8.00

Kaczmarek Marek

Kłyk Marco

Paleta Grzegorz

Dapkun Bartłomiej (L)

Oprzondek Paweł

 

 

18.00

 

GRUPA I

 

 

NIEDZIELA

 

21 grudnia

 

08.00

 

GRUPA II

Kurpanik J.

Galonska A.

Myśliwiec J.

09.30

 

GRUPA III

Magiera E.

Timler W.

Polanecki K.

 

11.00

 

GRUPA IV

Święty T.

 Niesyto H.

Jonderko K.

Ludwig J.

15.00

 

GRUPA I

16.00

 

GRUPA V

 

Thursday the 18th. Osiedle Ostropa.